רן לוי

מתוך Podcastguide

קפיצה אל: ניווט, חיפוש
רן לוי
הגדל
רן לוי

רן לוי (נולד ב-1975) הוא סופר מדע פופולרי ושדר פודקאסטים ישראלי.

תוכן עניינים

ביוגרפיה

רן לוי הוא בוגר הפקולטה להנדסת חשמל של הטכניון, שם ערך וכתב את מדור ההומור "דמיקולי" בעיתון הסטודנטים "קולי" בין השנים 2002-2004. את שירותו הצבאי עשה בחיל הים, כמפקד ספינת "דבור" בדרום הארץ, לאחר מכן היה מפקד מחלקה בצוללת בבית הספר לימאות ונשק בסיס ההדרכה המרכזי של חיל הים בחיפה והשתחרר בדרגת סרן. במהלך שירותו הצבאי, הוא הפיק וכתב עיתון סאטירי מחתרתי בשם "דו"ח חזרה מהים" ובנוסף זכה במקום השלישי בתחרות הסיפור הקצר הצה"לית לשנת 1988.

ספריו

הספר "פרפטום מובילה: על פיזיקה, מכונות נצח, שרלטנים ומה שביניהם"
הגדל
הספר "פרפטום מובילה: על פיזיקה, מכונות נצח, שרלטנים ומה שביניהם"

רן התחיל לכתוב סיפורי מדע-בדיוני קצרים כבר מגיל 10. ספרו הראשון "פרפטום מובילה: על פיזיקה, מכונות נצח, שרלטנים ומה שביניהם" יצא לאור בשנת 2007, בהוצאת ספריית מעריב. הספר מציג את הניסיונות שנעשו לאורך ההיסטוריה לבנות מכונת תנועה מתמדת ועל נוכלים שניסו להתעשר ממכירת מכונות אלו, בנוסף רן מספק הסברים פשוטים לעקרונות המדעיים שבבסיס המכונות הללו.

לאחר מכן, הוציא ספר בשם "עושים היסטוריה!" שהכיל תסריטים של כעשרים פרקים של פודקאסט באותו השם. בשלב מסוים, בית הדפוס שהדפיס את הספר פשט את הרגל והפצתו הופסקה.

כיום רן עובד על ספר נוסף בשם "האוניברסיטה הקטנה - מדעים" שהוא ספר המשך לספר "האוניברסיטה הקטנה" שנכתב במקור באנגלית על ידי וויל פירסון, מנגש הטיקודור ואליזבת האנט ותורגם לעברית על ידי המתרגמת ענבל שגיב-נקדימון.

פודקאסטים

רן לוי מפיק, כותב ומגיש את עושים היסטוריה!, פודקאסט תלת-שבועי על מדע, טכנולוגיה והיסטוריה עם עזרתו של ויקטור בן עזרא בהקלטת ועריכת הפרקים.

כמו כן הוא מפיק גרסה מקוצרת של "עושים היסטוריה!" בשם "מדע מהיר" באורך של 5-10 דקות.

בנוסף, רן מקליט פודקאסט יחד עם זיו קיטרו בשם "כתיבה 101" הנותן טיפים ועצות לכל מי שמתעניין בעולם הכתיבה.

קישורים חיצוניים


כלים אישיים

sl
דומיין בעברית  דומיין  דומין  תוכנה לניהול  קשרי לקוחות  CRM, ניהול קשרי לקוחות  דומין בעברית  פורומים  ספרדית  גיבוי